USDCHF

USDCHF, ABD Doları ve İsviçre frangının döviz çiftidir. Döviz çifti, bir ABD doları (baz para birimi) satın almak için kaç İsviçre frangı (karşıt para birimi) gerektiğini gösterir.

USDCHF, ABD dolarının ve İsviçre frangının birbirleri ve diğer para birimleri ile ilgili değerini etkileyen faktörlerden etkilenir. Her iki ülkeden gelen istihdam verileri ve gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH), döviz çifti üzerinde önemli etkisi olan ekonomik göstergelerden birkaçıdır. Federal Rezerv (Fed) ile İsviçre Ulusal Bankası (SNB) arasındaki faiz oranı farkı da bu döviz çiftini etkiler. Örneğin Fed, ABD dolarını güçlendirmek için açık piyasa işlemlerine müdahale ettiğinde, ABD dolarının İsviçre frangı ile karşılaştırıldığında güçlenmesi nedeniyle USDCHF değeri artabilir. Öte yandan, İsviçre Ulusal Bankası faiz oranlarını yükseltirse, bu daha fazla yatırımcıyı frangına çekebilir ve böylece değerini artırabilir. Bu durumda, USDCHF paritesinde düşüşe yol açar.

USDCHF, EURUSD ve GBPUSD döviz çiftleriyle negatif korelasyona sahip olma eğilimindedir. Bu, euro, İsviçre frangı ve İngiliz sterlini arasındaki pozitif korelasyondan kaynaklanır.0,8835 0,8837
En Yüksek :
0.88519
En Düşük :
0.88184
Son Güncelleme Tarihi 15-03-2024 23:54:46HEMEN HESAP AÇARAK YATIRIMA BAŞLA!

Hızlı platform ile tek tuşla işlem imkanı

Sermaye piyasası lisanslı geniş yetkili aracı kurum

Düşük teminat oranları ile çift yönlü işlemler

Düşük Spread oranları üzerinden anlık işlem

Size Nasıl yardımcı olalım ?

5 gün 24 saat Müşteri Desteği