USDCAD

USDCAD, ABD dolarının Kanada doları karşısındaki değerini gösteren majör bir döviz çiftidir. USDCAD döviz çifti için görülen fiyat, okuyucuya bir ABD doları (baz para birimi) satın almak için kaç Kanada doları (karşıt para birimi) gerektiğini söyler.

USDCAD, birbirleriyle ve diğer para birimleriyle ilişkili olduğundan ABD doları veya Kanada dolarının değerini etkileyen faktörlerden etkilenir. Bu nedenle Federal Rezerv (Fed) ile Kanada Bankası (BoC) arasındaki faiz oranı farkı, bu para birimlerinin değerini birbirlerine göre etkileyecektir. Örneğin Fed, ABD dolarını güçlendirmek için açık piyasa faaliyetlerine müdahale ettiğinde, USDCAD çaprazının değeri artacaktır çünkü daha güçlü olan ABD dolarını satın almak daha fazla Kanada doları satılacaktır.

Kanada dolarının değeri, özellikle petrol olmak üzere emtia fiyatları ile de oldukça ilişkilidir. Kanada ekonomisi petrole büyük ölçüde bağımlı olduğu için, petrol fiyatı ekonominin sağlığını ve para birimini etkileme eğilimindedir. Bu nedenle, Kanada doları genellikle bir emtia para birimi olarak görülür.1,3458 1,3459
En Yüksek :
1.34813
En Düşük :
1.34126
Son Güncelleme Tarihi 09-02-2024 23:59:59HEMEN HESAP AÇARAK YATIRIMA BAŞLA!

Hızlı platform ile tek tuşla işlem imkanı

Sermaye piyasası lisanslı geniş yetkili aracı kurum

Düşük teminat oranları ile çift yönlü işlemler

Düşük Spread oranları üzerinden anlık işlem

Size Nasıl yardımcı olalım ?

5 gün 24 saat Müşteri Desteği