Viop'ta Nasıl İşlem Yapılır

Viop'ta Nasıl İşlem Yapılır

Viop’ta Nasıl İşlem Yapılır?

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (Viop)’ta işlemlere başlamak nispeten kolaydır. Ancak Viop’ta işlemler ve yatırım ürünleri, diğer sermaye piyasası araçlarına göre farklılık gösterir. Bu yüzden yeni başlayan yatırımcıların gerçek hesapta işlem yapmadan önce Viop hakkında temel bir eğitim almaları ve ilk işlemlerini deneme hesabı üzerinden yapmaları, ileride kârlı bir ticaret yapma olasılıklarını artıracak faktörlerdir.

Viop hesap açılışı gerçekleştirdikten sonra size tahsis edilen platform üzerinden kolay şekilde alım ve satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Viop’ta nasıl işlem yapılır? Adımlarını özetleyecek olursak; teminatın yatırılması akabinde yatırım yapılacak olan enstrümanın seçilmesi, lot miktarının belirlenmesi, işlem fiyatı ve emir tipi seçilmesi gibi aşamalar bulunur. Son olarak işlemin onaylanmasıyla talep ettiğiniz enstrümana yatırım yapmış olursunuz.

Viop’ta işlem yapmak her ne kadar kolay olsa da yatırımcının bazı temel bilgileri bilmesi gerekir. Bunlardan başlıcaları yatırım ürününün kodu, sözleşmelerin özellikleri, teminat büyüklüğü, marj oranı, emir tipi ve piyasa işleyişi gibi özelliklerdir.

NCM’de Viop hesap açılışı gerçekleştirdiğinizde Viop eğitim desteğiyle yatırım yapabilmek için tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bunun yanında diğer yatırım araçlarına göre bazı farklılara sahip olan Viop’a yeni başlayanlar için gerçek hesapta yatırım yapmadan önce demo hesap ile işlem yapma pratiği kazanmak ve yatırım stratejisi oluşturmak son derece faydalı olacaktır. NCM Viop hesap açılışı ile Risksiz deneme hesabı edinebilir ve alacağınız eğitimle de kısa sürede Viop‘ta nasıl işlem yapılır öğrenebilirsiniz.

Platform


Ücretsiz Deneme Hesabı

HEMEN HESAP AÇARAK YATIRIMA BAŞLA!

Hızlı platform ile tek tuşla işlem imkanı

Sermaye piyasası lisanslı geniş yetkili aracı kurum

Düşük teminat oranları ile çift yönlü işlemler

Düşük Spread oranları üzerinden anlık işlem

Size Nasıl yardımcı olalım ?

5 gün 24 saat Müşteri Desteği