Tefas İşlemleri Nasıl Yapılır

Tefas İşlemleri Nasıl Yapılır

Tefas, Türkiye’de faaliyetini sürdüren ve Sermaye Piyasası Kurulu’ndan yetki belgesi sahibi olan bankalar ve aracı kurumlarda yatırım hesabı olan tüm bireysel ve kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılabilmektedir. Tefas işlemleri nasıl yapılır diye düşünüldüğünde ise yetki belgeli aracı kuruma Tefas’ı kullanabilmek için başvuru yapılması yeterlidir. Mevcutta yatırım hesabı olan tasarruf sahipleri ise ek bir işleme gerek duymadan platform üzerinden fon alım satımı gerçekleştirebilirler.

Yatırım sahipleri fon alım satımı yapmadan önce https://www.tefas.gov.tr web adresinden Fon Bilgilendirme Platformu’na erişebilir ve hem platformda alım satımı gerçekleştirilen yatırım fonlarının getir performanslarını karşılaştırabilir hem de alternatif yatırım araçlarıyla ilişkin bilgilere ulaşabilirler. Fon Bilgilendirme Platformu’nda getiri karşılaştırması yanında yatırım fonlarıyla ilgili işlem saatleri, yönetim gider ücretleri, işlem kısıtlamaları gibi bilgilere de ulaşabilirler.

 

Tasarruf sahipleri Fon Bilgilendirme Platformu üzerinden gerekli bilgileri edindikten sonra hesapları bulunan aracı kurum işlem kanalları aracılığıyla platform üzerinden fon alım satımı gerçekleştirebilirler.

Platform


Ücretsiz Deneme Hesabı

HEMEN HESAP AÇARAK YATIRIMA BAŞLA!

Hızlı platform ile tek tuşla işlem imkanı

Sermaye piyasası lisanslı geniş yetkili aracı kurum

Düşük teminat oranları ile çift yönlü işlemler

Düşük Spread oranları üzerinden anlık işlem

Size Nasıl yardımcı olalım ?

5 gün 24 saat Müşteri Desteği